Pihenőre mindenkinek szüksége van. Ez jár is, jogszabályba fektetetten! (Pl. számítógépes ülőmunka esetén óránként 10 perc szünetet kell tartani .) Erre azért van szükségünk, hogy újra feltöltődhessünk, hogy a stresszt csökkentsük.
A szünetek egy részét használjuk fel társadalmi életünk ápolására is.
Mit tegyünk az igazi feltöltődésért?
Mozduljunk ki és mozduljunk meg!
A szünetben hagyjuk el munkaállomásunkat, hogy egy újonnan bejövő email, vagy feladat ne zavarja meg a kikapcsolódást.
Tegyünk egy sétát a szabadban (lehetőleg zöld környezetben). Vagy tornázzunk egy kicsit. Remek munkahelyi tornagyakorlat-sorozatok léteznek, illetve nem árt szemünk megtornáztatása sem, a sok merev monitor-nézés után.
Szellőztessünk!
Külső környezet, klimatizáltság függvényében hasznos lehet a szellőztetés, agyunknak a friss levegő.
Táplálkozzunk!
Fogyasszunk értékes tápanyagokat. természetesen, időnként egy kis lélekemelő (és nem is feltétlenül egészségtelen) édesség (pl. aszalt vagy szárított gyümölcs, magvak) is belefér.
Hallgassunk zenét!
A zene kikapcsol, oldja a stresszt.
Építsük kapcsolatainkat!
Tartsunk időnként közös szünetet a kollégákkal. Mind emberi, mind munkabeli vonatkozásban értékes kapcsolatokat teremthetünk, illetve tarthatunk fent ez által.
Cigiszünet
A dohányzó kollégák részére biztosítani kell az időt és a helyet.
Dohányzásra kijelölt hely: a hatályos jogszabályok alapján dohányozni csak arra kijelölt helyen lehet és zárt térben nem lehet ilyen helyet kijelölni . A helyszín kiválasztásánál a jogszabályi előírások betartása mellett ügyeljünk arra, hogy a dohányzó kollégák, illetve a füst ne zavarja a nem dohányzó kollégákat (ne tegyük például a sokak által használt bejárat közelébe vagy olyan ablak alá, amelyen keresztül irodákban szállhat a füst).
Segítsük a kollégákat leszokásai törekvéseikben!